Jaká je nejvhodnější barva k vymalování bytu?

frit clanek jaky druh barvy je nejvhodnejsi k vymalovani bytu

Na trhu je dnes nabízeno mnoho druhů malířských barev. A tak je třeba, vedle zvolení správného odstínu, vybrat i nejvhodnější značku nátěrové hmoty. Jak se ale vyznat v množství nabízených barev?

Ano, všemi druhy nabízených malířských nátěrů lze vymalovat. A výsledek bude zpočátku podobný. U bílého odstínu mohou být rozdíly ve stupni bělosti. Mnohdy se výrobci předhánějí a deklarují na obalech svých produktů 95 % nebo 98% stupeň bělosti ve snaze přesvědčit zákazníka ke koupi právě tohoto produktu. V zásadě se ale dá říci, že se všemi  barvami – s některými snadno a s jinými trochu obtížněji – dosáhneme čistého a stejnoměrného vzhledu stěn.

frit clanek jaka je nejvhodnejsi barva k vymalovani bytu 2

Rozdíly se však objevují už za 4 až 5 měsíců. Kdy některé nátěry začínají křídovatět, sprašovat a nejsou již tak pěkné a kompaktní jako krátce po nátěru. Jedná se o nátěrové hmoty vyrobené z méně kvalitních surovin, a tak je i jejich cena v porovnání s jinými barvami nižší. A nenechme se zmýlit – mezi produkty s těmito vlastnostmi patří i velmi často používané a již dlouhé roky zažité produkty.

frit clanek jaka je nejvhodnejsi barva k vymalovani bytu 3

Může se ovšem stát, že je potřeba nátěr místně opravit – například když dojde k poškrábání stěny při stěhování nábytku, nebo se může stát, že je potřeba posunout el. zásuvku o kousek dál, domácí mazlíček stěnu umaže, atd. Je třeba, mít interiérovou nátěrovou hmotu natolik kvalitní, aby bylo možné provést místní opravy nátěru bez toho, že budou vidět. Kdo by chtěl opakovat celý postup od rohu do rohu znovu?

frit clanek jaka je nejvhodnejsi barva k vymalovani bytu 4

Doporučujeme zvolit výrobek značky Herbol Innenweis do silně frekventovaných a zatížených prostor s možností natónování do nepřeberného množství odstínů. Do běžného provozu domácností je možné použít Herbol Herboplus a natónovat jej do jemných pastelových odstínů. Podrobné informace o produktech naleznete zde: Interiérové barvy

Menu